Kuchyně AZULEJ

diamond wood

Kuchyně tisíce chutí a barev, praktický kuchyňský ostrůvek

Mladý pán nás oslovil, protože si přál atypickou kuchyň z tvrdých exotických dřevin, kuchyň sta chutí.

 

Definování materiálů proběhlMeranti, ovangkol a mahagon na dřevěné skříňce.o hladce…

Bilinga, Bubinga, Meranti, Ovangkol, Mahagon, Hevea, Teak, Bangkirai, Abachi, Merbau, Ipe a mnoho dalších dřevin, které byly použity na tuto kuchyň, aby vytvořily výsledný divoký a jedinečný vzhled. Tento barevný mix tvrdých dřevin si vyžadovalo ukotvit kosmicky šedým korpusem – nadstandardních šíří, aby vznikly velké úložné prostory pro „bezobalový systém“ skladování potravin. Kvalitu celé kuchyně znásobila subtilní keramická deska Ardesia s lehkým profilem břidlice.

Praktická a vášnivá kuchyň na míru dle přání zákazníka

.

Podsvícení polic je pro nás již standardem, protože milujeme hru světla, skla a kachliček. Ty samy o sobě jsou znovu autorskou výrobou: ručně míchaná glazura a diamantové kostky s otisky rostlin pro něžnou duši majitele.

Pracovní ostrůvek nesou kolečka ve svítivě modré barvě, které od pohledu člověka pobaví. Ostrůvek má své místo po straně kuchyně, ale v pracovním tempu je srdcem kuchyně.

. Vestavěné kuchyňské prkénko z tvrdých exotických dřevin
Nakonec takové vychytávky jako vestavěné prkénko na válení těsta, praktický žebřík na bylinky a překrásné bedýnky v pojízdném ostrůvku.
.
.

… větším oříškem se stal samotný prostor kuchyně.

Praktické definování kuchyňských zón vytvořilo skutečně velký pochozí trojúhelník, ale tohle řešení majiteli vyhovovalo.Praktické definování kuchyňských zón
.
.
.
„V návrhu geometrie skříněk jsem víc než na symetrii myslela na Mondriana, aby byl v asymetrii cítit rytmus (symetrie). Myslím, že se to povedlo hned napoprvé.-) Ten samý úkol pak měli truhláři – zajistit, aby byly barvy exotů ve své podstatě symetricky rozhozené „v obrazu dvířek“, a věřte nám, je to nelehký, ale také zábavný úkol.“
Hana Krupová
.
Pohled na celou kuchyň AZULEJ
 .
Kuchyně jako smaragdové jezero – azulej – plná tajů
 .

Návrh

MgA. Hana Krupová

Realizace

2019