Kuchyně alá Kredenc

Jedna malá kuchyně v historickém domě.

Malá kuchyně v historickém domě

Pro majitelku, která je v bytě jenom příležitostně, jsme měli vytvořit v malém koutě kuchyňku s troubou i myčkou, šmrncovní i retro, prostě jak se nám to bude líbit. Kuchyňka je menší a najít místo pro velkou myčku, protože občas se tam může odehrát třeba rodinná oslava, si vyžádalo posunout dřez na nejkrajnější možné místo i když jr to proti kuchyňské ergonomii. A taky pracovní plocha na pečení koláče je prostě důležitější než dodržování standardů, souhlasíte?

Nicméně stěny i duch středověkého domu si vyžádal vyrobit kuchyň ve tvaru staré kredence – nic nevisí na zdi (jako dnešní horní skříňky), ale linka je v kompaktním tvaru, díky čemu kuchyň a její zdi mohou volně dýchat – žádná skříňka zcela nepřiléhá ke zdi.

A výsledek? Ano, máme místo na pečení, máme velkou myčku, velkou troubu, indukci a hluboký keramický dřez ve slonovinové barvě. Dřevěné boxíky pro pytlíky i příborník a nezapomenutelné poctivé skleněné šuplíčky.

Kuchyně je jako meloun po „rozříznutí“ dvoubarevná, zlatavě hnědá uvnitř, zvenčí černá. Na černé vyniknou měděné detaily. Dvoubarevné oblé „úchytky“ jsou moc příjemné jak pro ruce tak pro zavěšení utěrky. A ano, zapatlají se, ale které úchyty, ne?

Že nás majitelka oslovila i pro řešení nábytku ostatních místnosti bytu, je pro nás dostatečný důkaz, že je s naší prací spokojena. A my ji taky děkujeme za příležitost řešit celý interiér. Více o jejím bytě bude brzy k vidění na stránkách silvaplana.cz

Návrh

MgA. Hana Krupová

Realizace

07/2017