Obývací pokoj v paneláku

Obývací pokoj Martin Roman LR 720-4

Obývací pokoj v paneláku pro kočku a jejího majitele

 Obývací pokoj Martin Roman LR 720web-2

Úkolem bylo vměstnat do malého panelákového pokoje pohodlnou sofu, prostornou knihovnu, jídelní/pracovní stůl a tv stolek. To vše se podařilo z upcyklovaného japonského modřínu a cedru z jednocestných palet při zachování dostatečného prostoru.

Knihovna byla navržena na míru pro krásnou kočku jménem Toki, podle postavy z Murakamiho románu. Slouží tradičně na knihy, ale pro zajímavost jsou v ní zakomponovány volné výsuvné moduly, kam můžete dát květiny nebo cokoliv jiného. Zcela jistě by se mohly i zasklít a vytvořit originální vitríny v knihovně!

.

Toki, pro kterou byla knihovna navržena, nepřemýšlela ani chvíli, skočila do knihovny, prolezla moduly, v jednom se usadila a má teď přehled nad celým obývacím pokojem.
.Obývací pokoj Martin Roman LR 720web-3

.

Pohovka je dominantou obývacího pokoje. Je prostorná a díky své výšce i vzdušná a praktická. Svým majitelům dobře slouží, lenoší na ní, v klidu uloží i návštěvu, a když je třeba, přirazí obě části k sobě a mají velkou „manželskou“ postel. Tato pohovka byla navržena jako lehké paletové sofa s futony a volným prostorem pod ním, aby Čchi podle Feng Shuej mohla volně proudit. To připomíná další výhodu – lehce pod ní vytřete.

 Obývací pokoj Martin Roman LR 720-7

 

Obývací pokoj je doplněn o stůl s lavicí ve stylu KYOKU, který je ideální pro pestré snídaně či občasnou práci z domova. Celý prostor pak dotváří TV stolek korespondující s knihovnou a originální lampa z mahagonového dřeva z palet!

 

„upcyklace nám dává naději“

.

Realizace

2015