O Atelieru Paletky

Založení Atelieru Paletky se datuje na začátek roku 2013. Celý příběh začal jedním skromným přáním Hany a Lubomíra. Vysnili si zdravou dřevěnou postel. Kritéria byla předem jasná. Žádné palety neznámého původu a žádná chemie. Po prvním přivonění ke krásným, jednocestným, pouze tepelně ošetřovaným paletám z japonského cedru bylo jasno. A svůj nápad si nenechali pro sebe. Vytvořili první stránky a rozeslali pozvánku na workshop svým přátelům. Jaké bylo jejich překvapení, že na něj nepřišli jen kamarádi, ale i řada neznámých lidí, které jejich nápad oslovil. A to rozhodlo. Paletky dávají smysl. Do měsíce přišla poptávka rovnou na celý paletový interiér pro Baby Office-první pražský coworking pro matky s dětmi. Se stejnou energií, s jakou hledali vhodný materiál a vybrušovali techniku, založili netradiční truhlárnu. Ta od té chvíle nezavřela brány. S postupným růstem objednávek rostly i její prostory a tým Paletek se rozrůstal o stejné srdcaře jako jsou jeho zakladetelé. Nyní Atelier Paletky najdete v pražských Modřanech. Mimo svých tradičních paletových produktů realizuje nespočet interiérů a kuchyní kdekoli v České republice.

Paletky jsou lidé s vášní

Sympatizujeme s liberálním pojetím svobodných firem. Všichni v našem týmu si přirozeně vybírají pozici či práci, ve které se cítí přirozeně a svobodně, ale zároveň ji vykonávájí s plnou zodpovědností. Díky tomu se na sebe můžeme spolehnout. Každý z nás dělá to, k čemu má vztah a co umí nejlépe, proto to dělá rád a poctivě!

Lubomír Krupa

Lubomír Krupa

Spoluzakladatel / CEO / Obchod

Hlavou v Paletkách ve dne v noci. Hoří vášní pro upcycling na všech obchodních setkáních.

Hana Krupová

Hana Krupová

Spoluzakladatelka / Designérka

Srdce Atelieru Paletky, specialistka na kuchyně na míru.

Vlasta Džerenga

Vlasta Džerenga

Mistr truhlář

Přetváří vaše sny v realitu.

Jan Retter

Jan Retter

Marketing / Design / Lektor

Up-cycling mu dává smysl. Miluje řemeslo od železa po dřevo. Rád předává zkušenosti dalším.

Lukáš Stejskal

Lukáš Stejskal

Truhlář

Stál u zrodu Paletek. Po načerpání zkušeností jinde se vrátil k tomu, co souzní s jeho hodnotami.

Michal Šrůta

Michal Šrůta

Truhlář

Rád vytváří originální kousky, které vynikají nad sériovou výrobou.  Zaměřuje se na detail. Miluje dřevo pro jeho osobitost, vůni a vzhled.

Tereza Pelikánová

Tereza Pelikánová

Péče o zákazníky / Copywriting

Věří filozofii Paletek a ráda o ní píše. Přenáší emoce a radost z nových projektů na papír. Zajímá se o ekologii a zero waste cestu.

Martin Med

Martin Med

Zámečník / Elektrikář

Spolupráce na designovém nábytku ho baví, protože za sebou nechává kvalitní věci, které budou sloužit opravdu dlouho!

František Kovář

František Kovář

Truhlář

Jak už napovídá jméno, František je nejen zručný truhlář, ale také učený kovář. Rád se učí, rád tvoří a hlavně miluje přírodu.

Kuba Klouzek

Kuba Klouzek

Designér / 3D mág

Navrhuje a vizualizuje se stejným šmrncem. Nemá úkoly. Před sebou má výzvy a za sebou dobře odvedenou práci.

Jakub Novotný

Jakub Novotný

CNC / Logistika

Ryze technický typ, který si se vším poradí. Jakékoliv množství jakéhokoliv tvaru ze dřeva není problém. Díky němu dokážeme využít i ty nejmenší odřezky.

Ondřej Růžička

Ondřej Růžička

Lektor

Umělecký truhlář, který má rád své řemeslo a proto na workshopech předává své zkušenosti a radost z tvorby ostatním.

Dále s námi spolupracovali

Hana Hrudová, Michael Polák, Lukáš Stejskal, Kamila Rýpalová, Josef Červenka, Eva Kubů, Jozva Hyžný, Miroslav Bureš, Martin Žižka, Miroslav Kos, Monika Čermáková, Iveta Čermáková, Adam Kratochvíl, Petr Kšáňa, Petr Kozlík, Tomáš Černý, Kateřina Kučerová, Stanislava Kodedová, Barbora Moravová, Petr Belák, Jan Pelán, Michaela Hečková, Jan Pospíšil.

Příběh dřeva

Dřevo je úžasný materiál, který si zaslouží tu největší péči. K dřevinám přistupujeme jako k prameni, který je snadno vyčerpatelný. Abychom se chovali šetrně k přírodě, snažíme se využívat zdroje, které nepodporují drancování tropických lesů. Ekologie je pro nás stejně důležitá jako kvalita a osobní přístup.

EKOLOGICKY

Je pro nás velmi důležitá nízká ekologická stopa našeho nábytku. Proto palety vyhledáváme v řádech pár desítek kilometrů od naší lokality a nikdy je pro naše potřeby neobjednáváme. V souladu s přírodou zdravé dřevo nedusíme barvami ani laky, ale raději natíráme 100% přírodními oleji. Díky tomu může dřevo dýchat a zlepšovat klima u vás doma či v kanceláři. Použítí tradičních truhlářských technik nám umožňuje pracovat bez lepidel, která nejsou kompostovatelná.

KVALITNĚ

Spokojenost klientů je naším motorem, který nás neustále pohání kupředu. Chceme profesionální podmínky pro naše truhláře, proto investujeme do pracovních nástrojů, školení starých truhlářských technik a příjemného pracovního prostředí. Díky myšlence „Slow Furniture“ náš truhlář pracuje vždy jen na jediné zakázce, aby výsledek uzrál z jeho plného soustředění a byl maximálně kvalitní.

OSOBNĚ

Rádi se potkáváme a společně se zákazníkem tvoříme příběh našich produktů. Díky osobním schůzkám dokážeme vtisknout každému produktu či interiéru osobitost a charakter. Díky tomu se k nám mnoho klientů vrací s novou inspirací. Děkujeme, že s námi sdílíte zájem o ekologickou cestu.

Přečtěte si o nás

 ↓

Jsme členové