O Atelieru Paletky

Založení Atelieru Paletky se datuje na začátek roku 2013. Celý příběh začal jedním skromným přáním Hany a Lubomíra. Vysnili si zdravou dřevěnou postel. Kritéria byla předem jasná. Žádné palety neznámého původu a žádná chemie. Po prvním přivonění ke krásným jednocestným a pouze tepelně ošetřovaným paletám z japonského cedru bylo jasno. A svůj nápad si nenechali pro sebe. Vytvořili první stránky a rozeslali pozvánku na workshop svým přátelům. Jaké bylo jejich překvapení, že na něj nepřišli jen kamarádi, ale i řada neznámých lidí, které jejich nápad oslovil. A to rozhodlo. Paletky dávají smysl. Do měsíce přišla poptávka rovnou na celý paletový interiér pro Baby Office-první pražský coworking pro matky s dětmi. Se stejnou energií s jakou hledali vhodný materiál a vybrušovali techniku, založili netradiční truhlárnu. Ta od té chvíle nezavřela brány. S postupným růstem objednávek rostly i její prostory a tým Paletek se rozrůstal o stejné srdcaře jako jsou jeho zakladetelé. Nyní Atelier Paletky najdete v pražských Modřanech. Mimo svých tradičních paletových produktů realizuje nespočet interiérů a kuchyní kdekoli v České republice.

Paletky jsou lidé s vášní

Sympatizujeme s liberálním pojetím svobodných firem. Všichni v našem týmu si přirozeně vybírají pozici či práci, ve které se cítí přirozeně a svobodně, ale zároveň ji vykonávájí s plnou zodpovědností. Díky tomu se na sebe můžeme spolehnout. Každý z nás dělá to, k čemu má vztah a co umí nejlépe, proto to dělá rád a poctivě!

Lubomír Krupa

Lubomír Krupa

Spoluzakladatel / CEO / Obchod

Hlavou v Paletkách ve dne v noci od roku 2013. Hoří vášní pro upcycling na všech obchodních setkáních.

MgA. Hana Krupová

MgA. Hana Krupová

Spoluzakladatelka / Designérka

S wabi-sabi duší a hravostí se věnuje návrhům interiérů a kuchyní s důrazem na osobnost majitele. Vystudovala Fakultu výtvarných umění, Ostravské univerzity, se zájmem o 3D objekty a architekturu. 

Jan Retter

Jan Retter

Marketing / Design / Foto / Lektor

Up-cycling mu dává smysl. Miluje řemeslo od železa, přes kůži až po dřevo. Rád předává zkušenosti dalším, cestuje a posouvá své hranice.

Lukáš Stejskal

Lukáš Stejskal

Truhlář

Stál u zrodu Paletek. Po načerpání zkušeností jinde se vrátil k tomu, co souzní s jeho hodnotami. Laminát vyměnil za dřevo. Protože jeho strukturu, vůni a barevnost nic nenahradí.

Michal Šrůta

Michal Šrůta

Umělecký restaurátor / Truhlář

Navrhuje a vytváří originální kousky, které vynikají nad sériovou výrobou.  Zaměřuje se na detail a vždy vybere ty nejkrásnější nuanci dřeva, přesně tam, kde je oceníte.

Magda Jasinská

Magda Jasinská

Truhlářka

Nadšená studentka nejen truhlařiny, která se ráda dívá hlouběji pod povrch, nejen neobroušených palet, aby pod nánosy poodhalila podstatné detaily a odkryla barvy v celé jejich pestrosti.

MGA. Lukáš Bursík

MGA. Lukáš Bursík

Lektor / architekt s truhlářskou praxí

Při studiu architektury truhlařil a navrhoval s Paletkami. Nyní s námi dále spolupracuje jako nenahraditelný lektor víkendových workshopů.

Jakub Novotný

Jakub Novotný

CNC / Logistika

Ryze technický typ, který si se vším poradí. Jakékoliv množství jakéhokoliv tvaru ze dřeva není problém. Díky němu dokážeme využít i ty nejmenší odřezky.

Martin Med

Martin Med

Zámečník / Elektrikář

Spolupráce na designovém nábytku ho baví, protože za sebou nechává kvalitní věci, které budou sloužit opravdu dlouho!

Dále s námi spolupracovali

Kuba Klouzek, Ondřej Růžička, Hana Hrudová, Michael Polák, Kamila Rýpalová, Josef Červenka, Eva Kubů, Jozva Hyžný, Miroslav Bureš, Martin Žižka, Miroslav Kos, Monika Čermáková, Iveta Čermáková, Adam Kratochvíl, Petr Kšáňa, Petr Kozlík, Tomáš Černý, Kateřina Kučerová, Stanislava Kodedová, Barbora Moravová, Petr Belák, Jan Pelán, Michaela Hečková, Jan Pospíšil.

děkujeme !

 

Příběh dřeva

Dřevo je úžasný materiál, který si zaslouží tu největší péči. K dřevinám přistupujeme jako k prameni, který je snadno vyčerpatelný. Abychom se chovali šetrně k přírodě, snažíme se využívat zdroje, které nepodporují drancování tropických lesů. Ekologie je pro nás stejně důležitá jako kvalita a osobní přístup.

EKOLOGICKY

Je pro nás velmi důležitá nízká ekologická stopa našeho nábytku. Proto palety vyhledáváme v řádech pár desítek kilometrů od naší lokality a nikdy je pro naše potřeby neobjednáváme. V souladu s přírodou zdravé dřevo nedusíme barvami ani laky, ale raději natíráme 100% přírodními oleji. Díky tomu může dřevo dýchat a zlepšovat klima u vás doma či v kanceláři. Použítí tradičních truhlářských technik nám umožňuje pracovat bez lepidel, která nejsou kompostovatelná.

KVALITNĚ

Spokojenost klientů je naším motorem, který nás neustále pohání kupředu. Chceme profesionální podmínky pro naše truhláře, proto investujeme do pracovních nástrojů, školení starých truhlářských technik a příjemného pracovního prostředí. Díky myšlence „Slow Furniture“ náš truhlář pracuje vždy jen na jediné zakázce, aby výsledek uzrál z jeho plného soustředění a byl maximálně kvalitní.

OSOBNĚ

Rádi se potkáváme a společně se zákazníkem tvoříme příběh našich produktů. Díky osobním schůzkám dokážeme vtisknout každému produktu či interiéru osobitost a charakter. Díky tomu se k nám mnoho klientů vrací s novou inspirací. Děkujeme, že s námi sdílíte zájem o ekologickou cestu.

Přečtěte si o nás

Udržitelné a ekologické interiéry na míru asopis white background FORBES o nas

 ↓

Jsme členové

Udržitelné a ekologické interiéry na míru Drevo je cesta Paletky